چگونه محتوایی بی نقص تولید کنیم؟

2017/07/05| صادق ارجمند

امروز سعی دارم در این مقاله برای شما چند نکته کلیدی در ارتباط با راه هایی که می توان با آن تولید محتوا کرد را بیان کنم. فراموش نکنیم که برای بهینه سازی و سئوی هر سایتی، موثرترین راه تولید محتواست، تولید مطالبی که دارای چند ویژگی خاص باشند که در ادامه به آن می پردازیم

1- از مطالب کپی شده استفاده نکنید!

هیچ وقت سعی نکنید با کپی کردن مطالب پربازدید سایت های دیگر سایت خودتون، بازدیدکنندگان سایت خودتون رو بالا ببرید، این یک تصویر غلط هست که می توان سایتی پربازدید اما با کپی کردن محتوا ساخت! تمامی مطالب، حروف به حروف محتوایی که در اینترنت منتشر می شود در گوگل ثبت می شود و اگر شما تصمیم بگیرید که مطلبی را کپی کنید حتما گوگل این موضوع را می فهمد چون قبلا به نام سایت اصلی در گوگل ثبت شده است و بعد از آن تمامی سایتی که آن مطلب را منتشر کنند کپی کننده درنظر گرفته خواهند شد! حتی فکر نکنید که با تغییر 2-3 جمله مشکل حل خواهد شد چون از نظر گوگل کلیات مهم است یعنی باید حداقل 60 درصد متن آن هم به صورت پراکنده متفاوت باشد. پس فقط و فقط محتوا تولید کنید چون محتوا پادشاه سئو است!

 

2- از پراکندگی و تعداد کلمات کلیدی در متن غافل نشوید!

فرض کنید که در ارتباط با سئو میخواهید مطلب بنویسید، در این متن شما باید چندبار و به صورت پراکنده واژه هایی را که مدنظر دارید مانند سئو، آموزش سئو، seo  و… قرار داشته باشد. الگوریتم گوگل به صورت کاملا هوشمندانه ای طراحی شده است، او مطالب شما را ثبت می کند، بررسی می کند و چگالی کلمات مختلف را در آن پیدا می کند و به عنوان کلمات کلیدی مطلب شما قرار می دهد. حتما سعی کنید که این کلمات کلیدی را در نیمه اول نوشته خود قرار دهید

 

3- بلد کردن، ایتالیک کردن و … را برای سئو فراموش نکنید!

سعی کنید بعضی از کلمات کلیدی خود را برای تاکید و معرفی بیشتر، بلد Bold کنید، یا به آن ها لینکی از سایت خودتون بدید، یا حتی با رنگی متفاوت آنها را منتشر کنید، تجربه ثابت کرده که این یک روش خوب و موثر برای سئوی متون مختلف است. اما باید توجه کنید که در یک متن خیلی از این روش استفاده نکنید تا ارزش آن برای گوگل کم نشود!

 

4- حذف استایل های اضافی: 

این مشکل معمولا برای افرادی پیش می آید که متنی را از جایی کپی می کنند و روی آن تغییراتی می دهند اما فراموش می کنند که استایل هم با آن متن کپی شده است! در استایل ها معمولا کدهای مختلفی وجود داردن که شاید برای ظاهر کار شما اهمیت نداشته باشند اما حجم کد به متن سایت شما را بسیار بالا می برند و این از اصول بهینه سازی سایت فاصله دارد. برای حل این مشکل چندین راه وجود دارد که بهترین آن ها کپی پیست مجدد متن از طریق ابزار Paste as Plain Text هست.

Categories: SEO ( سئو ), مقالات ( آموزش سئو و بهینه سازی )

One thought on “چگونه محتوایی بی نقص تولید کنیم؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*